Som späť

Autor: Martinko Kočiš | 22.9.2020 o 19:59 | (upravené 22.9.2020 o 20:31) Karma článku: 2,91 | Prečítané:  447x

Rozhodol som sa vrátiť k blogovaniu. Trápi ma veľa vecí a chcem priniesť pohľad na spoločnosť, ktorá je aká je a moje osobné skúsenosti. Z pohľadu človeka, ktorý už normálne pracovať nebude, len pomáhať.

Každý deň od marca 2020 riešim a stretávam sa skutočnosťami, ktoré zmenili našu Slovenskú spoločnosť. Prinášam pohľad chronicky chorého pacienta na Slovensku, toho času už invalidného dôchodcu, ktorý nikdy v živote nedostal nič zadarmo. Pracoval som v školstve, IT sektore, vozil som ľudí po Košiciach a okolí. Každá  skúsenosť mi dala veľa. Teraz som nespokojný invalidný dôchodca, ktorý cez kopu bolesti sa dopracoval do stavu, ktorý je zatiaľ v pohode, ale každý deň mi hrozí nová a nová recidíva. Napriek tomu pracujem, pomáham (niekedy zadarmo) a nevenujem čas, ako to bolo na začiatku mojej PN TV seriálom. Aj keď som videl všetky časti Teórie veľkého tresku a Dr.Housa, v nemocnice každý deń Súdnu sieň, nebaví ma len tak sedieť pri telke. Večer  zapnem a do 10 min zaspím

Aj keď človek by chcel prežiť každý deň v kľude, v pokoji a v láske, nedá sa. Stále je tu nejaká udalosť, podnet od ľudí, ktorí ho donútia zamyslieť, sú tí ľudia sami na tomto svete ? Naša spoločnosť je plná nenávisti, egoizmu, nevľúdnosti a konšpiračného vymývania mozgov, ľudia si tvoria vlastné pravidlá a riskujú niekedy vlastný život pre svoje pohodlie.

Problémy sú v štátnom sektore, v zdravotníctve, školstve a ja chcem cez svoje problémy priniesť pohľad na ne. Aj keď som bol možno oklamaný a viackrát kopnutý do zadku, vždy vstanete a  idete ďalej. Lebo sú tu aj ľudia, ktorí Vám nastavia pomocnú ruku, usmejú sa na vás a humor im nie je cudzí. A prekryjú tých vulgárnych narcisov, ktorých je čoraz viac.

Takže, kto chce nech číta denník invalidného dôchodcu a popri tom aj moje starosti v našej spoločnosti.  Profilová fotka je taká radostnejšia, že konečne vďaka mladým zubárom mám protézu a nevyzerám ako bezdomovec.

Upozornenie, mám polyneuropatiu, ktorá postihuje nervové vlákna, tak ma berte aj tak trochu s rezervou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vagovič: Jankovská taktizuje, ešte sa jej rozviaže jazyk

Kniha Vlastnou hlavou sleduje Ficov pád.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boris Kollár mal iný režim ako zvyšok Slovenska

Šéf parlamentu v piatok nemocnicu opúšťa.


Už ste čítali?